Mistä maalipaikkapullo mustangiin?
Mistä maalipaikkapullo mustangiin?
Mistä S197:aan saisi paikkapullon? Kyselin Fordilta ja US-partsista mut mistään ei saa tilattua. Itselläni valkoinen auto niin oliskohan väri kuinka lähellä euro-fordien valkoista jos ostais perus Fordin pullon? Vai täytyykö vaan mennä maalarille sävyttämään väri?
Re: Mistä maalipaikkapullo mustangiin?
Helpointa varmaan automaaleja myyvästä liikkeestä käydä kyselemässä, tekevät paukkupullon autosi värikoodilla, tai sitten monissa paikoissa on sellainen mittari, joka laitetaan maalipinnan päälle, ja laskee siitä oikean sekoitussuhteen. Huomioi kuitenkin, että kaikki automaaleja myyvät liikkeet eivät enää tee akryli-maaleja henkilöautoihin (raskaseen kalustoon niitä saa myydä
) Silloin paikkamaalipullo on vesiohenteinen, ja vaatii akryylilakan päällensä! Fiksua eikö totta, mitähän eu-kuvitteli taas tolla direktiivillä säästävänsä?

Tappikoneisia klassikko-volvoja 60-luvulta jonkunlainen kokoelma
- stangrider
- Aina äänessä
- Viestit: 1341
- Liittynyt: 31 Touko 2004, 08:31
- Paikkakunta: sAVO
Re: Mistä maalipaikkapullo mustangiin?
stangrider kirjoitti:http://www.paintscratch.com/
Omaani löysin ebaysta. Tuli suoraan postilaatikkoon.
Kiitokset tiedosta! Tuolta löytyi suoraan omalla värikoodilla paikkapullo. Laitoin tilaukseen

-
- Aktiivi
- Viestit: 52
- Liittynyt: 31 Heinä 2010, 20:03
- Auto: Mustang GT vm.2000 Convertible
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Mistä maalipaikkapullo mustangiin?
SN:ään löyty Motonetin hyllystä.
Mustang GT vm.2000 Convertible