Suomen paras tiedonlähde Mustangisteille. Lue foorumin käyttöehdot OHJEET-osiosta Keskustelupalstan käyttöohjeen alta kohdasta "Tervetuloa FMOC-keskustelupalstalle". Muista, että olet vastuussa kirjoittamastasi sisällöstä.
Olohuoneen seinältä löytyy Jannen piirtämät vihreä '67 ja musta '69. Olikohan viime vuoden Teivon syys-swappi kun ne ostin. On kyllä todella hienoa työtä!
Make67 kirjoitti:
Kun piirrät vihreen -67 HT:n, tilaan heti ainakin 3kpl.
Kyllä mulle kans -67 HT:n kuva tuohon seinälle mahtuis, eli muutama tuollainen menis tännekin;)
-88gtT ROJEKTI, liikkuu sitten joskus..
-89gt whiteout ruosteenpoistossa
-77 M2 puolikas, eurokoneella
-68ht 351marine, pahvilaatikoissa...
-76 välikuori 2.0i rojektihan siitäkin tuli..
kun itte tekee niin tulee semmosta millaiseks sen jättää;)
Joo,o hienoja ovat. Mulle valkoinen -67HT...senhän vois tehä tummalle taustalle tai jopa mustalle, mutta mikä tahansa taiteilijan vapaudella toteutettu kelpaa
Missä hinnoissa liikutaan jos teet valokuvasta tms. tyylitellyn piirroksen? Onko mitään rajotteita? Tai tarkemmin onko jotain mitä et suostu piirtämään?
MouTine kirjoitti:Missä hinnoissa liikutaan jos teet valokuvasta tms. tyylitellyn piirroksen? Onko mitään rajotteita? Tai tarkemmin onko jotain mitä et suostu piirtämään?
Hintaa A3-kokoisella (yleensä hieman isompi) kuvalla on n.300e, erityistoiveista kannataa kysellä erikseen, en nyt osaa sen tarkemmin rajata mitä teen ja mitä en (liikuttaneen kuitenkin ns. hyvän maun rajoissa). Enemmän työtä=kalliimpi kuva
janne.kutja(at)gmail.com
Viimeksi muokannut -Janne-, 23 Helmi 2010, 01:31. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Tänään uunituoreet piirrokset (-65 FB ja -12 Boss) takkahuoneen seinälle ripustaneena voin vain suositella kaikille Jannea jotka haluavat
yksilölliset piirrokset omasta/omista autoistaan. Vihdoin muuttui takkahuone omaan makuun oikeaksi. Kannattaa kysellä Jannelta kaikki
jotka haluavat ikuistaa oman kulkuneuvonsa piirroksena seinälle. Tyytyväisenä suosittelen!