Kamppanja Mustang lehtien saamiseksi myyntiin Oulussa
Valvoja: Ville K
Kamppanja Mustang lehtien saamiseksi myyntiin Oulussa
Masinoidaan pystyyn kevyt kamppanja Mustang lehtien saamiseksi myyntiin Oulun uuteen Akateemiseen kirjakappaan. Kävin tänään esittämässä toiveen, että ottaisivat myyntiohjelmaan Mustangs & Fords lehden ja Mustang Monthly lehden.
Kehuin, että alueella on paljon Mustangeja ja aktiivisia lukijoita. Myyjätäti kuulosti aivan kiinnostuneelta ja aikoi viedä asiaa eteenpäin. Nyt kaikki Oulun ympäristössä vaikuttavat jäsenet, ei muuta kuin sähköpostia osoitteeseen: tilaukset@akateeminen.com
Mainitkaa, että toive koskee juuri Oulussa olevaa myymälää.
Kehuin, että alueella on paljon Mustangeja ja aktiivisia lukijoita. Myyjätäti kuulosti aivan kiinnostuneelta ja aikoi viedä asiaa eteenpäin. Nyt kaikki Oulun ympäristössä vaikuttavat jäsenet, ei muuta kuin sähköpostia osoitteeseen: tilaukset@akateeminen.com
Mainitkaa, että toive koskee juuri Oulussa olevaa myymälää.
- Esaleeni 27
- Addikti
- Viestit: 312
- Liittynyt: 15 Heinä 2004, 01:43
- Auto: Mustang SR,351 4V,69
Ford Mustang Shelby GT-500 2010
Chevy hot-rod 30
Chrysler 04
Chevy 6.6 2010 - Paikkakunta: Oulu/Kiiminki
Pohjoisessa ei ole tapana turhaan huudella jos ei ole aikomuksena pitää sanaansa.Lauri kirjoitti:Ja ostatte sitten kanssa niitä lehtiä ettei ne jää hyllyyn. Muuten saattaapi olla ettei muualle niitä saada.
Joskus pentuna tilasin Mustang Monthlyn vuosikerran jenkeistä kun tuli halvemmaksi mitä V8:n vuosikerta.
-
- Aktiivi
- Viestit: 96
- Liittynyt: 25 Kesä 2006, 20:48
- Paikkakunta: Loppi-Lontoo-Läyliäinen
- Viesti:
Mä taas en suosittele tuota Mustangs & Fords lehteä ainakaan tilaamaan, itse ainakin kyllästyin todella nopeasti siihen Father & Son + Take your children to car-shows propagandaan.. Tilasin tilalle Hot-Rodin joka keskittyy ainakin mun mielestä enemmän hienoihin autoihin eikä tuohon turhanpäiväiseen jeesusteluun..
Ride Sally Ride!
Rehellisesti sanottuna näissä Primedian tuotteissa on välillä tuota "propagandaa" jonkin hyvän ja helpon jutun kanssa = halpa tehdä. Kerron tässä yhden kokemuksen mitä opin Primedian systeemeistä.Vehje kirjoitti:Mä taas en suosittele tuota Mustangs & Fords lehteä ainakaan tilaamaan, itse ainakin kyllästyin todella nopeasti siihen Father & Son + Take your children to car-shows propagandaan.. Tilasin tilalle Hot-Rodin joka keskittyy ainakin mun mielestä enemmän hienoihin autoihin eikä tuohon turhanpäiväiseen jeesusteluun..
Kun värkkäilin näiden Corvettejen kanssa niin silloin tuli luettua Corvette Fever julkaisua, mutta sitten sinne tuli päätoimittajaksi yksi nimeltä mainitsematon misu joka lyhensi jutut surkeiksi. Juttu oli muutama iso kuva ja muutama rivi tekstiä. Sitten tapahtui se väistämätön, eli Osaman porukka lensi päin WTC:tä. Tästä saatiin käsittämättömän halvalla sisältöä lehteen nimellä "N.Y. Fireman and Police forces Corvettes, Heroes and Vettes". Kaksi seuraavaa numeroa oli sitten sillisalaattia joissa poliisi tai palomies keekoili oman Vetten kanssa ja näitä oli aukeamalla 20kpl. Kun vuosi meni näin niin en sitten uusinut tilausta. Tuon vuoden aikan oli Kalifornian palomisten ja poliisien autoja tungettu tuohon sillisalaattiin.
Sitten on onneksi löytyi pahuksen hyvä Vette lehti nimeltä Car and Parts Corvette. Pitkiä juttuja, paljon tekstiä esiteltävän auton historiasta ja kunnolla kuvia. Ei muuta kuin tilaus sisään ja hurraa. Pari vuotta meni ja lehti kasvoi ja parani. Sitten yhtenä päivän postiluukussa ei ollutkaan Cars and Parts Corvette vaan Corvette Enhusiast! Primedia oli ostanut lehden, leiska näytti epäilyttävästi Corvette Feveriltä ja uudeksi päätoimittajaksi oli siirtynyt se pahuksen misu joka pilasi Corvette Feverin. Jutut muuttuivat lyhyiksi ja alkoi uusi juttusarja: "Our heroes in armed forces and their Corvettes". Formaatti oli sitten kovin tuttu sieltä palomieskuvioista. Kuten varmaan arvaatte peruin tuon tilauksen ja täti Primedialla kyseli miksi? Kerroin rehellisesti mitä ajattelin uuden päätoimittajan linjasta. Nyt tuo lehti näyttää olevan Amoksen hallussa, eli mikä sitten linja on?
Ah, helpottipa kertoa taas tämä tarina

- Sulkava
- Mega-addikti
- Viestit: 579
- Liittynyt: 18 Joulu 2004, 20:50
- Auto: 1995 Mustang
- Paikkakunta: Helsinki - Sulkava - Hki-Sva....
mustangs Monthlyä tuli ennen tilattua...siinä on vaan wanhemmista Musseista juttua enempi--sitten Hesan Stokkalta löysin Modified Mustangs lehden ja tilasin sen Visalla samatien--sinnä 1994---ja uudemmista juttua ja lehti on mun mielestä TOSI OK!!!!!
Mustang 1994 / 1995 ...
Soutuneuvos
Thanks for Avatar; copy Aki Latvanne
Soutuneuvos

Thanks for Avatar; copy Aki Latvanne
- stangrider
- Aina äänessä
- Viestit: 1341
- Liittynyt: 31 Touko 2004, 08:31
- Paikkakunta: sAVO
https://store.primediamags.com/subscrib ... 7DBNN/INTL
Näin 5.0 -miehenä on tullut joskus tuota lehteä tilattua. Tilauksen alkaminen takkusi jonkin verran ja lehdetkin tuli miten sattuu, lokakuu ennen syyskuuta ja välilä tuli 2 samaa numeroa. Mutta kuitenkin tulivat.
Vuoden tilaus kyllä ihan sopiva. Jutut alkaa toistumaan, paljon on mainoksia.
Mutta saahan noista lehdistä mukavia/ hyödyllisiä nettiosoitteita yms. ja tulee luettua jotain Lontoon murteellakin.
Vuosikerta ei ole kovin kallis, nykykurssilla 35 euroa.
Näin 5.0 -miehenä on tullut joskus tuota lehteä tilattua. Tilauksen alkaminen takkusi jonkin verran ja lehdetkin tuli miten sattuu, lokakuu ennen syyskuuta ja välilä tuli 2 samaa numeroa. Mutta kuitenkin tulivat.
Vuoden tilaus kyllä ihan sopiva. Jutut alkaa toistumaan, paljon on mainoksia.
Mutta saahan noista lehdistä mukavia/ hyödyllisiä nettiosoitteita yms. ja tulee luettua jotain Lontoon murteellakin.

Vuosikerta ei ole kovin kallis, nykykurssilla 35 euroa.
-
- Hiljaisempi
- Viestit: 19
- Liittynyt: 06 Syys 2006, 10:09
- Auto: Mustang 2D HT 302 ´68
- Paikkakunta: Kemi
MM
Ite laitoin pari kuukautta sitten Suomalaisen Kirjakaupan kautta Mustang Monthly tilauksen vetämään. Tässä vielä odottelen ensimmäistä numeroa, sen sanottiin viipyvän jopa joulukuun puolelle. Hinta jäi halvemmaksi kuin esim V8:n vuosikerta...Jota on myös tullut aiemmin tilattua.
_____________________
Mustang 1968 HT 302
Mustang 1968 HT 302