Morjesta,
Vaihdatin foxiin alatukivarsien pallonivelet foxin palloniveliin (Moog K8259) ja korjaamolta tuli kommenttia että vanhat nivelet lähti vähän turhan helposti irti, ja nyt huomaa ratissa tärinää noin 110-120km/h vauhdissa.
Tukivarret ei oo vakiot ja varmaa tietoa ei oo mitkä ne on, mutta ne saattais olla mallia Maximum Motorsports MMFCA-FOX, johon ilmeisesti pitäisi laittaa SN95 pallonivelet.
Kysymys kuuluukin, että onko noi SN95 pallonivelet siis isompia tai jotenkin eri muotoisia kun foxin pallonivelet, että se vois mahollisesti selittää sitä löysyyttä?
Santeri
Foxin vs SN95 pallonivelet
Re: Foxin vs SN95 pallonivelet
Mulla on noi MMFCA-FOX putkialatukivarret ja niissä Maximumin low friction pallonivelet jotka on kopiot alkuperäisistä Ford SN95 nivelistä ja ei ole ollut ongelmia niiden asennuksessa eikä käytössäkään. Tuosta koko/muoto asiasta en osaa sanoa mitään.
Tuolla jotain juttua.
https://www.maximummotorsports.com/Low- ... P1465.aspx
Tuolla jotain juttua.
https://www.maximummotorsports.com/Low- ... P1465.aspx
Kettu 