Sama tilanne. 7viikkoa vattankantoa jäljellä. En taida jaksaa lähteä, mutta se johtuu lähinnä aikaisesta herätyksestä ja nyk. kuopuksen villistä iästä. Ajelua rankempaa on varmasti kun tyttö kiskoo rodien perään kuten eilen cruisingissa

Toisaalta olisi hauska lähteä kun kerran joku muukin mahakas mussefani on lähdössä.
FunRunin aikaan ajoin miltei 1000 km / 1,5 vrk eikä mitään hirveitä kolotuksia tullut. Tosin meillä on penkeissä säädettävä ristiselän tuki jota muuttelemalla olo pysyi hyvänä. Muissa autoissa olen sen sijaan käyttänyt puolenlitran limsapulloa. Sen kun laittaa/laitattaa selän taakse, kummasti helpottaa. Ristiselän kohdalle poikittain/pystyyn, lapaluiden väliin pystyyn jne. Saman asian ajaa myös sopivan pehmeä, muokkautuva tyyny.
Muutenkin mahan kanssa on mukavampi ajaa kuin istua kyydissä. Voi vaikuttaa lähtökiihdytyksiin, jarrutuksiin jne. Isäntä kun ei aina muista, ettei varsinkaan risteyksistä käännyttäessä tee sporttilähdöt hyvää.
-Nita-