bensatankkiin ruiskun paluuletku

Älä tähdistä suuntaa kato onhan sulla kartta Ilipo!
salkkari
Aktiivi
Viestit: 79
Liittynyt: 13 Touko 2005, 22:53
Auto: Mustang ht 351c -64½
Paikkakunta: Espoo

bensatankkiin ruiskun paluuletku

Viesti Kirjoittaja salkkari »

Moikka!

saako ht -64 alkuperäiseen bensatankkiin helposti ruiskun paluuletkun? tai onks jotain hyvää tankkia mikä sopis -64:een ja olis paluuletku valmiiksi?

Mika
-- Ford Mustang ht -64 351 --
Avatar
ROKI
Aina äänessä
Viestit: 1806
Liittynyt: 20 Elo 2004, 23:11
Paikkakunta: Viinijärvi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja ROKI »

Sehän on helppo juttu poralla reikä, läpivienti nippa anturinviereen, tai juottamalla joko tina juotos tai hopea juotos, on myös mahdollista siihen anturin lätkään, jos osat homman siinä pitää olla varovainen juotoksen kanssa, onnistuu siihen laippaan.
Tehhään tehhään katotaan mittee tulloo!, tulipas peltipaalista sentään auto. Mustang 66 HT 302
Avatar
musse67
Aina äänessä
Viestit: 1066
Liittynyt: 26 Touko 2004, 18:22
Paikkakunta: Haapajärvi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja musse67 »

ROKI kirjoitti:Sehän on helppo juttu poralla reikä, läpivienti nippa anturinviereen, tai juottamalla joko tina juotos tai hopea juotos, on myös mahdollista siihen anturin lätkään, jos osat homman siinä pitää olla varovainen juotoksen kanssa, onnistuu siihen laippaan.
juurikin näin tein juottamalla 67:aan. Toinen mahdollisuus on ropun paikalle tankin kulmaan sopivalla liittimellä, jos tankissa on roppu.
Vastaa Viestiin