Suomen paras tiedonlähde Mustangisteille. Lue foorumin käyttöehdot OHJEET-osiosta Keskustelupalstan käyttöohjeen alta kohdasta "Tervetuloa FMOC-keskustelupalstalle". Muista, että olet vastuussa kirjoittamastasi sisällöstä.
heh heh. mulla on M/T ET DRAG 26x8.5x15 "vinkkinä noita saa sopivasti käytettyjä prätkä tiimeiltä " jotka tommosia nakkeja käyttää. pitää jo ihan erillailla kuin leveätkin katukumit
Missähän olosuhteessa pito ei riitä...? sitähän saa käyttö-hiasenkin sutimaan
suoraan ja mutkaan... tosiaan sitten ratasliksit vaan alle ja liima tynnyri suuttimilla takakonttiin !
jos sitten sais jotain pitoa?? toisaalta alustahan toimii
jos ei saa sutimaan millään...
Joillain pito paranee huonommallakin renkailla kun muistaa sen että pitää itte maksaa renkaat Jotkut champirot taitaa omassa foxissa pyöriä alla, märkäpito on kyl heikko, ,märällä ja uudella asvaltilla ei oikein pidä.
Vähän arvelin että kuivaa tarkoitetaan mutta onhan märkäpitokin tärkeää? Olettekos kokeilleet leveämpää kumia? Mitenkäs leveä vielä pony-vanteille menee? 245/255? Ei tuossa omassa ajokissa normiajossa vielä ole pito-ongelmia, harvat välitykset kun on
Mitkäs renkaat nyt on alla? Tiedä pitääkö nuo champirot miten kummosesti tosi kiihdysyksissä, rauhallisella kaasujalalla ainakin pitoja tarpeeksi. Ilmeisesti champirot ei kovin kalliit ole joten ainakin kesän niillä ajaa.