Suomen paras tiedonlähde Mustangisteille. Lue foorumin käyttöehdot OHJEET-osiosta Keskustelupalstan käyttöohjeen alta kohdasta "Tervetuloa FMOC-keskustelupalstalle". Muista, että olet vastuussa kirjoittamastasi sisällöstä.
Vaikka en täältä kovin montaa tunnekkaan niin hyvää reissua kaikille toivotellaan täältä Iisalmen suunnalta.
"pikkusen" ketuttaa etten saanut lomia tälle reissulle, jos jollekkin reissulle olisin halunnut niin tälle.
No pitäkää hauskaa minunkin puolesta
Huomenta vaan kaikille! Pääsitte lopulta onnellisesti perille. Hyvä! Itse tultiin Losista Vegasiin tiistaina. Nyt aamu-uinnille altaalle availemaan silmiä!
Hahaa kattokaa Google-mapsista kun mää vilkutan Vegasin motorspeedwaylla, teille kaikille, joita ei harmita yhtään. Löyty täältä väästpäkille sopiva öörli-pikkulohkokin!!
Kiitotset tutuille ja tuntemattomille kerholaisille Vegasin synttäriseurasta ja Tepolle iso kiitos hyvästä dinneristä. Meillä matka jatku tänään kohti itää. Tänään joutu jo laittaa mustangista katon kiinni kun ripsi vähän vettä Arizonanssa.Terveiset kaikille Route 66 varrelta Winslowsta Arizonasta.Nähdään kesän tapahtumista.T.Kaitsu ja Krisse
Mustang gt avo -94
MB E 320CDI 4Matic
Volvo V70 D5 Lunastukseen
BMW 316 MYYTY
Scania R 470
Scania R 500 (V8)
Samoin kiitokset Tepolle ja tutuille.
Ylisuuret annokset hard Rock Cafessa ja Selby vierailu olivat Yes
Me suunnattiin vastaavasti länteen Dead Valleysn kautta Friscoon.
1965 Convertible
2011 GT
1/6 BMW 325 Endurance
BMW
Päivitystä reissuun. Tänään tultiin tänne Jenkkilän Pohjanmaalle Texasiin Dallasiin.Hotellin ikkunasta näkyy Elm Street ja six floor museo. Maileja tullut losin jälkeen reilu 2000, ollaan pyöritty Vegasin jälkeen pitkin Arizonaa ja New Mexicoa ja nyt täällä Dallasissa huomenna illalla Fort Worthiin rodeota katsomaan.
Mustang gt avo -94
MB E 320CDI 4Matic
Volvo V70 D5 Lunastukseen
BMW 316 MYYTY
Scania R 470
Scania R 500 (V8)
Kotona parin kuukauden reissaamisen jälkeen, joka päättyi Las Vegasissa Mustangien ihailuun. Oli kyllä käsittämätön määrä hienoja autoja paikalla, niin esitteillä kuin tavallisten ihmisten käyttöautoja. Tässäpä linkkiä omaan kuvagalleriaan "50 for 50: 50 photos from Ford Mustang 50th Birthday Celebration in Las Vegas".
Kotona taas , kello on kolme yöllä, mutta kroppa sanoo että iltapäivässä ollaan... Iso Kiitos Tepolle huipusti järjestetystä matkasta.
Kiitos myös kaikille kerholaisille aivan mahtavasta seurasta ja ennen kaikkea kiitos omalle huipputiimille Kerkko, Ilpo ja Harri.
Muutama kuva galleriassa , joita kaikkiaan tuli yli 2500 kuvaa neljän ukon kameroista.
Linkki: http://pokkinen.kuvat.fi/kuvat/Las+Vega ... eles+2014/
Omasta puolestani kiitos kaikille matkassa olleille!! Erityiskiitos TEPOLLE järjestelyistä, sekä omalle AIVAN LOISTAVALLE tiimille, eli Juha, Kerkko ja Ilpo!! Pari nopeeta roiskasua!!
Suuret kiitokset myös allekirjoittaneelta ja waimolta hienoista järjestelyistä Tepolle. Lievä jetläggi vaivaa vielä tänäänkin mutta töihin jo sentään kykenin.
Kertakaikkiaan hienoja ja uusia maisemia ja kokemuksia.
Moikka myös täältä.Aksulta ja multa myös kiitokset ison työn matkamme eteen hääränneelle Tepolle,sekä kaikille mukana olleille matkaseurasta.Mahtireissu..!!!!!!