Sivu 1/1

Galaxie

Lähetetty: 09 Joulu 2009, 14:09
Kirjoittaja PeteP

Re: Galaxie

Lähetetty: 09 Joulu 2009, 15:00
Kirjoittaja Kiesi
Aika leveä Galaxie:
"Ajoneuvon leveys / Fordonets bredd 2030 m" :lol:

Mahtaa omistajaa ulosotto ketuttaa. Siisti kun sika pienenä.

Re: Galaxie

Lähetetty: 09 Joulu 2009, 20:34
Kirjoittaja Fastback
kannattaisi tosta jotain tarjota. Voi tulla halvalla tai sitten hinta karkaa käsittämättömäksi kun mistään mitään tietävät huutavat järki sumeana. Eikun tarjoamaan. Alta 5 tonnia toi olisi ihan asiallinen ja manuaali.

Re: Galaxie

Lähetetty: 10 Joulu 2009, 07:44
Kirjoittaja Jukka
Fastback kirjoitti:kannattaisi tosta jotain tarjota. Voi tulla halvalla tai sitten hinta karkaa käsittämättömäksi kun mistään mitään tietävät huutavat järki sumeana. Eikun tarjoamaan. Alta 5 tonnia toi olisi ihan asiallinen ja manuaali.
Mitä?? :shock: :shock:
Ei mitään isolohko+manuaali-tekstiä Fastbackilta?? :shock: :shock:

Re: Galaxie

Lähetetty: 10 Joulu 2009, 09:52
Kirjoittaja Sulkava
:D olipa velka maksettu viim hetkellä,,,eli ei sitä sitten myyty :lol:
et silleen Vaasas 8)

Re: Galaxie

Lähetetty: 10 Joulu 2009, 18:53
Kirjoittaja Fastback
Jukka kirjoitti:
Fastback kirjoitti:kannattaisi tosta jotain tarjota. Voi tulla halvalla tai sitten hinta karkaa käsittämättömäksi kun mistään mitään tietävät huutavat järki sumeana. Eikun tarjoamaan. Alta 5 tonnia toi olisi ihan asiallinen ja manuaali.
Mitä?? :shock: :shock:
Ei mitään isolohko+manuaali-tekstiä Fastbackilta?? :shock: :shock:
Kyllähän tuo isolohkoa suorastaan huutaa, mutta mä nyt ajattelin jättää sen sanomatta - arvaatte muutenkin Jukan tavoin mistä mä tykkään. Mä alleviivasin tuon tärkeimmän... 289 & manuaalin voisi myyrä johonkin johonkin early mustakankiin ja keskittyä noihin 385-sarjan moottoreihin. Vaikka toi '64 on hieno korimalli, niin ei mikään erityinen suosikkini, 63 1/2 kuten NasKarilla on se paras Fastback kalkkuna. 63 1/2 omaa niin paljon Nascar historiaa, että se kuuluisi tehdä esim. 427 tunnelportilla ja toploaderilla - old school henkeen.

Re: Galaxie

Lähetetty: 10 Joulu 2009, 19:09
Kirjoittaja Jukka
Fastback kirjoitti:Vaikka toi '64 on hieno korimalli, niin ei mikään erityinen suosikkini, 63 1/2 kuten NasKarilla on se paras Fastback kalkkuna. 63 1/2 omaa niin paljon Nascar historiaa, että se kuuluisi tehdä esim. 427 tunnelportilla ja toploaderilla - old school henkeen.
Itse asiassa NasKarilla on myös `64 Galaxie.
Omaan silmään sopii ehkä paremmin tuo `64.
http://picasaweb.google.fi/custom500/64Galaxie500XL#

Re: Galaxie

Lähetetty: 11 Joulu 2009, 18:38
Kirjoittaja PeteP
Asiasta mukavasti eteenpäin! Maukas peli! Ainoastaan noi pilipalivanteet kuusikkoon ja tilalle peltivannetta! http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1966-For ... 439c01d618

Ja toi on kans! http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1964-GAL ... 3efb00961b mutta kuka helvetti tuon saavin on leiponut konepeittoon :x

Re: Galaxie

Lähetetty: 11 Joulu 2009, 22:08
Kirjoittaja Fastback
peltivanteet kyllä kuuluu asiaan. Petep noita saaveja leivottiin pelteihin voorttin tehtaan toimesta jo '60-luvulla ennen aikaa meidän naca ducteja, sillä erolla että noi teardrop peitot toimivat verrattuna naca ductiin.

Re: Galaxie

Lähetetty: 10 Tammi 2010, 12:24
Kirjoittaja Galaxie61
miltä tuokin näyttäis ilman "saavia", oli aikonaan niin hankala saadakkin suomeen että en varmaan irti enää ota :shock:

Kuva