Sivu 1/1
-89 Mussen offsett ym....???
Lähetetty: 28 Syys 2004, 15:13
Kirjoittaja Gallu66
Mikä on -89 mussen offsett? Pulttijako on tiettävästi 4 X 108 mm mutta keskireijän koko ja offsett on hukassa...? Tietääkö kukaan?? Tarkoitus ollisi vaihtaa orkkisvanteiden tilalle 17" vanteet mutta rengasliikkeessä pyörittelevät vaan päätään ja sanovat että kirjat ei tunne koko autoa!
Lähetetty: 28 Syys 2004, 16:10
Kirjoittaja Arto65FB
Liekö backspacing 17*8 vanteella 5.15-5.72" ja 17*9 vanteella 5.98".
Lähetetty: 29 Syys 2004, 08:07
Kirjoittaja Gallu66
Häh??? rengas liikkeessä puhutaan jostakin ET-luvusta....????
Lähetetty: 01 Loka 2004, 10:38
Kirjoittaja stangrider
Muistaakseni ET = 35. Eikös keskireikä selviä mittaamalla, jos sulla on auto käytössäsi.
Eiköhän ainakin autotekin pojjaat osanne neuvoa sopivia vanteita.
http://www.autotek.fi
17 tuumaisissa pitää huomioida että miten mahtuu liikkumaan.
Edessä saattaa ottaa kiinni alatukivarteen, (kats.mies ei tykkää), ajaa voi ja takana on ne pikkuiskarit ehkä tiellä.
Mutt sitten huomaakin että vaihdanpa samalla nois jouset matalampiin, uudet konit sekä alatukivarret taakse.. ja johan tulikin vanteille hintaa

Re: -89 Mussen offsett ym....???
Lähetetty: 02 Loka 2004, 14:57
Kirjoittaja Eve
Gallu66 kirjoitti:Mikä on -89 mussen offsett? Pulttijako on tiettävästi 4 X 108 mm mutta keskireijän koko ja offsett on hukassa...? Tietääkö kukaan?? Tarkoitus ollisi vaihtaa orkkisvanteiden tilalle 17" vanteet mutta rengasliikkeessä pyörittelevät vaan päätään ja sanovat että kirjat ei tunne koko autoa!
Jos olet vielä 17"vanteita vailla, niin laita priva viestiä. Noi viereisessä kuvassa olevat 17"vanteet saattais olla myynnissä? Eikä tartte enään ihmetellä, että ottaako ne mihinkään kiinni yms.
