Sivu 1/1
89 Foxin imusarjan irroitus
Lähetetty: 18 Kesä 2007, 20:32
Kirjoittaja Lauri
Jostain tiputtaa vettä, termarin koppa se ei ollut. Seuraavaksi pitäisi kurkata imarin tiivisteet. Ei kai tuossa operaatiossa mitään muuta erikoista ole, muutakuin bensaputkien irrotustyökalu? Millainenkohan se mahtaa olla, onnistuuko ilman tai onko valmistettavissa itse?
Lähetetty: 18 Kesä 2007, 22:48
Kirjoittaja pete74
Jos omistat/tunnet jonkun jolla on sorvi niin sit on helppo homma...
Tosin kyllä sen pystyy tekemään pienestä pätkästä sopivan kokoista putkea. Halkaisee sen putken pituussuunnassa ja työntää sillä sen jousen sivuun sieltä patin sisältä. (Tosin tästä selityksestä en meinaa saada itekkään selvää

)
bensalinja työkalu.
Lähetetty: 19 Kesä 2007, 08:04
Kirjoittaja simo 89 gt
tuon lukituksen avaaminen oikealla työkalulla käy todella näppärästi ja on edullinen laite,käyppäs hakemassa makelta racersplasesta kun kerran nurkilla vaikutat,sieltä omanikin hain.ja mikä parasta,liitokset eivät rikkoudu eivätkä vuoda irroituksen jälkeen.