Sivu 1/1

Bensapumppu?

Lähetetty: 17 Helmi 2007, 21:39
Kirjoittaja Make67
http://store.summitracing.com/partdetai ... toview=sku
Oliskos tämmösestä kokemusta koneen kyljessä joka puskee n. +340 HP?

Vai mikä olis hinta/laatu-suhteeltaan sopiva?

Lähetetty: 17 Helmi 2007, 22:06
Kirjoittaja Mexico65
Turhan on kovat paineet, joudut laittamaan rekulaattorin ja rakentamaan paluulinjan tankkiin. Parempi olisi pysytellä tuolla matalammissa paineissa 5.5 - 6.5 psi niin et tarvitse rekulaattoria. Carter Street Super mekaaninen riittää hyvin yli 410 hv tehoihin ilman mitään lisiä paitsi 10 mm sisähalkaisija bensalinjassa.

http://store.summitracing.com/partdetai ... toview=sku

Lähetetty: 17 Helmi 2007, 22:25
Kirjoittaja Make67
Mexico65 kirjoitti:Turhan on kovat paineet, joudut laittamaan rekulaattorin ja rakentamaan paluulinjan tankkiin. Parempi olisi pysytellä tuolla matalammissa paineissa 5.5 - 6.5 psi niin et tarvitse rekulaattoria. Carter Street Super mekaaninen riittää hyvin yli 410 hv tehoihin ilman mitään lisiä paitsi 10 mm sisähalkaisija bensalinjassa.

http://store.summitracing.com/partdetai ... toview=sku
No just, ei kysyvä tieltä eksy...Polttoainelinjan uusiminen on jo ollut tiedossa, mutta toi pumppu ei?

Tostahan siis lähetään liikkeelle!

Lähetetty: 17 Helmi 2007, 23:48
Kirjoittaja Antti66HT
Noh, vakio pumppu, holleyn mekaaninen riittää tuonnee 300+, sitten ehkä jotain muuta. Jos kaivataan oikeasti parannusta, niin ehkä olisi parasta hankkia malloryn sähköinen pumppu( ei metelöi), paluu linja ja paineen säädin( 3way).