Sivu 1/1

Mustangia myydaan, vaan ei meille

Lähetetty: 05 Joulu 2005, 14:10
Kirjoittaja Vee8
Nyt iski perisuomalainen naapurikateus, tallakertaa naapurimaakateus, eika ruotsia, vaan islantia kohtaan. Kattelkaas aikanne kuluks http://www.ford.is ja siella kaupan olevat autot. Jossen vaarin laskenu kurssia, niin eraskin taman palstan kavijoita kiinnostava vankkuri irtoaisi reilulla 37K eurolla!.
...Onneks niilla on ees kylmempaa siela kun taala... :evil:
Mutta hulppeita karryja on kaupan, ottaen huomioon ettei siela teitakaan nyt ihan mahdottomasti ole.

Lähetetty: 05 Joulu 2005, 16:33
Kirjoittaja MustangGT
No voi stana :cry:
Tuommosia kaupataan Islannissa mutta ei täällä...
Hintakin on ihan muodollinen....

Taidan muuttaa Islantiin :roll:

Lähetetty: 05 Joulu 2005, 17:13
Kirjoittaja Vee8
MustangGT kirjoitti:Taidan muuttaa Islantiin :roll:
Eli ei tule Islantiin lisää teitä, mutta pirusti liikenneympyröitä :?: :lol:

Lähetetty: 05 Joulu 2005, 19:53
Kirjoittaja MustangGT
Vee8 kirjoitti:
MustangGT kirjoitti:Taidan muuttaa Islantiin :roll:
Eli ei tule Islantiin lisää teitä, mutta pirusti liikenneympyröitä :?: :lol:
Joo, noita liikenneympyröitä on niin mukava suunnitella... 8)
Ja niissä on niin stanan mukava Garnaatilla talvella lipsautella... :wink:

Lähetetty: 21 Joulu 2005, 21:36
Kirjoittaja Spiff
Islannissa on kova autokulttuuri. Nuorilla on rakennettuja OFF ROAD nelivetoja jolla ne ajelee kilpaa jäätiköillä, kaikki maksaa samaa pientä veroprosenttia riippumatta tuloista. Lämmin vesi pumpataa suoraan maasta hanaan ja lämmitykseen ja paljon muuta tekemistä ei ole. Naisetkin vaan odottavat että löytäisivät jonkun ulkomaalaisen että saisi muuttaa pois. Kesällä lämpömittari kohoaa 10 asteeseen ja talvella menee joskus nollan alle, eli avoauto ei oikein istu. En yhtään kadehdi.
Tiet ovat kyllä kunnossa, kovin kapeat mutta suorat. Ei ole metsää joten näkyvyys on huippua jos haluaa ajaa kovaa, vähän kun ajaisi lentokentällä.