Sivu 1/1

Kauden 2024 päätösajelu/Ron's Route

Lähetetty: 15 Syys 2024, 18:27
Kirjoittaja LSHT
Moi, yhdistämme kauden päätösajelun ja Ron’s Routen joko viikon tai kahden päästä. Ensin selvitetään, mikä päivä sopii parhaiten mahdollisimman monelle. Laita vastaukseen kaikki ne päivät, jotka sinulle sopivat. Pyrimme lukitsemaan päivämäärän mahdollisimman pian.

Lähtö klo 11: Snacky Espoo, Mikkelänkallio 1. Ajetaan pikkuteitä Barösundiin Ravintola Scolaan syömään (ruokailijoiden määrä ilmoitettava!). Ajoaika noin 2 h. Matkalla lossi. Ruuan jälkeen käydään katsomassa Raaseporin linna.

Voit vastata kyselyyn tämän viestin yläpuolella. Vastaava kysely on esitetty myös Uudenmaan alueen Whatsapp-ryhmässä.

Re: Kauden 2024 päätösajelu/Ron's Route

Lähetetty: 17 Syys 2024, 19:12
Kirjoittaja LSHT
Moi! Kyselyn perusteella innokkaita lähtijöitä on molemmille viikonlopuille, joten sunnuntaina 22.9. (lähtö klo 11 Snacky Espoo Mikkelänkallio 1) menemme Barösundiin Ravintola Scolaan, josta ruuan jälkeen ajamme Raaseporin linnaan. Halutessanne voitte käydä linnassa omakustanteisesti (sisäänpääsy 8 €, avoinna 11–17).

Ilmoittaisitko tähän viestiketjuun, kuinka moni on tulossa syömään 22.9.? Meidän täytyy ilmoittaa ravintolaan syöjien määrä.

Seuraavana viikonloppuna, la 28.9., lähdemme samaan suuntaan, mutta kohde on uusi. Tästä tulee lisätietoja myöhemmin.

Re: Kauden 2024 päätösajelu/Ron's Route

Lähetetty: 19 Syys 2024, 16:54
Kirjoittaja LSHT
Whatsappin puolella on tällä hetkellä 18 ilmoittautunutta ruokailijaa tulevalle sunnuntaille. Autoja on hieman vähemmän.

Edit: määrää muokattu
Edit 2: muokattu

Re: Kauden 2024 päätösajelu/Ron's Route

Lähetetty: 23 Syys 2024, 08:58
Kirjoittaja LSHT
Upean päivän upea reissu Barösundiin ja Raaseporiin on takana, eli nyt keskitytään seuraavaan matkaan.

Lauantaina 28.9. lähdemme jälleen Espoon Snackyn pihasta (Mikkelänkallio 1) ja jatkamme hyväksi ja upeaksi todettua reittiä länteen, mutta nyt kohteena on Tammisaari. Siellä on hienoksi kunnostettu purjelaiva s/y Anny von Hamburg, johon pääsemme tutustumaan. Aluksen henkilökunta on näin alustavasti luvannut tehdä meille lounaan (kustannukset selvinnevät lähempänä), vaikka mikään virallinen ravintola ei olekaan kyseessä.

Kuinka monta ruokailijaa on autokunnassasi? Tarvitsemme tiedon etukäteen, jotta meille voidaan kokata jotain.

Laivasta löytyy hieman tietoa laivan Facebook-sivulta. Linkki toimii, vaikka sinulla ei olisi tiliä Facebookissa.

PS. Sääennuste ei näytä toistaiseksi aivan kuivalta loppuviikon suhteen, mutta tarkkailemme tilannetta, ja vain sokerista tehdyt yksilöt jäävät kotiin.

Re: Kauden 2024 päätösajelu/Ron's Route

Lähetetty: 24 Syys 2024, 12:42
Kirjoittaja LSHT
Lauantain 28.9. ajelu on peruttu huonon sääennusteen ja vähäisen osallistujamäärän vuoksi.