Sivu 1/1

Lisää halpaa kaljaa

Lähetetty: 08 Tammi 2016, 17:23
Kirjoittaja tappi77
Ei ole, menit vanhaan.. :mrgreen:

Asiaan. Tuossa surkealaatuisessa kuvassa on -69 mustangin runkoaisa vuodelta 2014 tjsp. Kuten kuvasta ehkä näkyy, lattiaa vasten tuleva kantti ei ole tasaleveä. Onko tämä korjauspalan huonoa laatua vai ovatko ne olleet alunperinkin tuollaisia? Katsastusmies ei varmasti noteeraa, ei edes museokatsastusmies, mutta pieni perfektionisti sisälläni alkoi nostaa päätään.

Re: Lisää halpaa kaljaa

Lähetetty: 09 Tammi 2016, 15:15
Kirjoittaja SamiM
Muistin kyllä mistä näissä kaljamainoksissa oli kyse, kiinnosti nähdä mitä asiaa mainos käsitteli. :)

Prässäyksen seurauksena pelti venynyt tuolta kohtaa eri tavalla kuin vierestä ja reuna jäänyt kapeammaksi. Ei ole kyllä tullut kiinnitettyä huomiota ovatko alkuperäiset tuollaisia, mutta tuttua korjauspaloissa.

Re: Lisää halpaa kaljaa

Lähetetty: 09 Tammi 2016, 21:22
Kirjoittaja tappi77
Palstaa selaillessa löytyi tuollainen kuva: http://www.mustangclub.fi/board/downloa ... &mode=view Jos asian muotoisisi niin että ellei ole katsottu tarpeelliseksi tehdä suoria linjoja tuohon autoon, ei minunkaan tarvitse.