Sivu 1/1

SINÄ valk. projektimussen om. !! + Ponikansan käytöstavat !

Lähetetty: 05 Heinä 2015, 23:38
Kirjoittaja jjenskiih
Helou !

Tässä teille pieni illan kevennys ja muistutus käytöstavoista.

Eli 3.7 stadin cruisingissa tapahtunutta.
"Sinä miespuolinen henkilö joka ajoit valkoisen 60-lukulaisen projekti mustangin kanssa stadin kauppatorilla ja kun kävelin sinun ja autosi ohitse tokaisit minulle "olet yhtä ruma kuin tämä minun autoni" (auto oli oikeasti rojektin näköinen joten lausetta ei voinut mitenkään hyvällä ottaa, enkä moiti tässä nyt autoa lainkaan)

Kysynpä vain kannattiko? Saitko mielihyvää? Jos on ylipäätään jotain negatiivista sanottavaa niin pitääkö se tuoda ilmi, kun et ikinä tiedä haukutko samaa harrastekansaa olevaa." (Kopioitu facebookista ford mustang club of finland ryhmästä)

En ole niin herkkä hipiäinen että otan tästä melonia venttiiliin rumasti sanomisen takia, haluan vain tuoda asian esille jos johonkin henkilöön osuu ja uppoo tämä tarina.

Vilkuttelen jatkossa tälle miehelle onnellisesti ja hymyssä suin omasta -68 tai -94 ponistani asuvalintoineni ja tyyleineni ;)
Tässä kuva minusta ks. Tapahtumasta ja vaatetuksesta ;)
Tässä kuva minusta ks. Tapahtumasta ja vaatetuksesta ;)
Tyyli on aina muutenkin massasta poikkeava :)
Tyyli on aina muutenkin massasta poikkeava :)

Re: SINÄ valk. projektimussen om. !! + Ponikansan käytöstava

Lähetetty: 05 Heinä 2015, 23:54
Kirjoittaja Firebolt
Hei, siirsin viestiketjun paremmin sopivalle alueelle. En tidä kuka tuolta autosta on huudellut ja miksi, enkä tiedä onko tuo tämän kerhon asia ollenkaan mutta hyvähän se olisi käytöstavat muistaa. Kesän jatkoja vaan kaikille jotka pääsee autoillansa ajamaan!

Eemeli

Re: SINÄ valk. projektimussen om. !! + Ponikansan käytöstava

Lähetetty: 06 Heinä 2015, 00:14
Kirjoittaja jjenskiih
Okei kiitoksia.

Fb palstalla kehotettiin tännekin lisämään joten päätin ottaa neuvon vastaan. Eikä tämän tarkoitus nyt ole paheksua sen enempää tätä huutelevaa kuskia, vaan yleinen muistutus tavoista ;)

Re: SINÄ valk. projektimussen om. !! + Ponikansan käytöstava

Lähetetty: 08 Heinä 2015, 14:54
Kirjoittaja Galaxie61
tyyppi on selvästi aito puusilmä kun tollasia huutelee. :LMAO:

Re: SINÄ valk. projektimussen om. !! + Ponikansan käytöstava

Lähetetty: 08 Heinä 2015, 15:04
Kirjoittaja kari gt
[quote="Galaxie61"]tyyppi on selvästi aito puusilmä kun tollasia huutelee. :LMAO:[/quote
Selkeesti sokea tyyppi mut meikäläisen kohdalla ois kyl pitänyt paikkansa :LMAO: