Sivu 1/1
Poker Run 2012
Lähetetty: 19 Kesä 2012, 11:25
Kirjoittaja JuhaV
Kertokaas nyt uudelle jäsenelle että mikäs happeninki tuo kyseinen tapahtuma on? Olisi tässä mukavan lähellä, sitä ei vielä tiedä mitä vaimo on suunnitellut päänmenoksi kesälomalle mutta jos vaikka pääsisi ajelulle tuolloin.
7-8.7 näyttää olevan merkattuna kalenteriin.
Google löysi kyllä hyvin tapahtuman mutta miten FMOC siihen liittyy?
Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 19 Kesä 2012, 11:38
Kirjoittaja pokkinen
Aikaisempina vuosina olemme olleet pääjärjestäjinä ko. tapahtumassa, mutta FMOC-vetäjä Steffe muutti Ruotsiin ja tapahtuma jatkanee eri porukan vetämänä yleisenä jenkkiauto-tapahtumana.
Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 19 Kesä 2012, 20:53
Kirjoittaja Takavalojen tarkistaja
pokkinen kirjoitti:Aikaisempina vuosina olemme olleet pääjärjestäjinä ko. tapahtumassa, mutta FMOC-vetäjä Steffe muutti Ruotsiin ja tapahtuma jatkanee eri porukan vetämänä yleisenä jenkkiauto-tapahtumana.
Niin ja eiköhän meiän järjestämässä jutussa kerätty sairaalan lastenosastolle (10?) vähän apuja... Onko se nyt sitten ihan lopetettu...

Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 25 Kesä 2012, 20:31
Kirjoittaja pasianssii
Onko kenelläkään mitään tietoa Poker Runin aikataulusta,milloin alkaa ja onko joku kokoontuminen ensin ?
t.pasianssi
Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 02 Heinä 2012, 11:57
Kirjoittaja stefu59
onko kellään tietoa jos Hanko pony - poker-run järjestetään tänä vuonna ensi vklp. 7.7.2012

Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 02 Heinä 2012, 15:06
Kirjoittaja pokkinen
Lähetin hieman tiedusteluja.
Palaan heti kun saan vastauksia.
FMOC (Steffe) ei siis ole mukana järjestämässä tänä vuonna.
Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 02 Heinä 2012, 16:27
Kirjoittaja stefu59
kyllä se tapahtumakalenterissa on merkattu 7-8.7.2012
Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 02 Heinä 2012, 21:32
Kirjoittaja pokkinen
Tiedustelin eri tahoilta, eikä kukaan tiedä Pony Poker Run tapahtumasta mitään.
Eli suurella todennäköisyydellä sitä ei mikään taho tänä vuonna järjestä.
Valitettavasti meillä ei johtoryhmässä ole kristallipalloa.
Eli kun kerhon kalenteri on painettu ja lyöty lukkoon, olimme siinä uskossa että Poker Run järjestetään jossain muodossa.
Nyt näyttää siltä että vetäjiä tapahtumalle ei ole löytynyt ja sitä ei ole Hangossa lainkaan.
Kaiken saamamme tiedon mukaan on toimittu , mutta valitettavasti joskus joutuu turvautumaan kalenterin osalta lauseeseen : Muutokset on mahdollisia.
Tapahtuma oli hieno ja jos nyt joku Hangon lähiseudun kerholaisista tuntee piston rinnassaan ja tahtoo jatkossa vetovastuun tapahtumasta ottaa, olemme johtoryhmässä enemmän kuin mielissään. Eli yhteys vaikka minuun , niin yritetään ensi vuonna uudestaan.
Suurin osa kerhomme tapahtumista on yhden jäsenen tai perheen (pienen porukan) aikaiseksi saamia ja vaatii aika paljon ajankäyttöä , sponsoreiden etsimistä, majoituksien kartoitusta jne jne. Toisin sanoen valtavia panostuksia jotka ottaa paljon (onneksi todella monesti antaa vielä enemmän)
Poker Run oli myös yhden perheen upeasti järjestämä tapahtuma, joka valitettavasti eri "perhe"syistä ei tänä vuonna jatkunut.
Pahoittelen että FMOC-kalenterissa tämä edelleen virheellisesti on.
Re: Poker Run 2012
Lähetetty: 04 Heinä 2012, 16:38
Kirjoittaja stefu59
Ok eihän sitä voi tietää aina etukäteen noista tapahtumista , kunhan nyt kyselin kun kerran sen siinä näin kalenterissa . Kyllähän noita tapahtumia on

.
Kiitos vaan tiedoist ja hyvää kesän jatkoa
