ALASTARO CIRCUIT 14-15.7.2012
US Ford, Mercury, Lincoln ja Edsel harrastajien legendaarinen vuoden kohokohta järjestetään tuttuun tapaan Alastaron moottoristadionilla heinäkuun toisena viikonloppuna.
Viikonlopun ohjelmassa on tiivis 2 päivän paketti kiihdytystä, rata-ajoa, autoslalomia sekä burn-out kisaa. Edellisten Natikoiden tapaan luvassa on Ford veekasien (muitakaan moottorityyppejä unohtamatta!), rengassavun ja rock´n rollin sävyttämä fordistien Vuoden Tapahtuma joka kerää Suomen FoMoCo-harrastajat kesäiseen suurtapahtumaan.
Alastaro Circuit on Suomen moottoriratojen selkeä ykkönen sekä ominaisuuksiensa että sijaintinsa puolesta. Kiihdytysrata on Natikoissa edellisen viikonlopun Nitronationalsien jälkeen huippukunnossa ja ajanotto sekä kiihdytyksessä että rata-ajossa hoidetaan ammattilaisten voimin.
Tapahtuman majoitus on tasokkaassa mökkikylässä radan välittömässä yhteydessä ja iltabileet rata-alueella ravintola Paddockissa.
Ford Nationalseja järjestää 10 hengen organisaatio. Itse tapahtumassa meitä on kaikkiaan 20-30 hlö.
Organisaatio on rento, mutta kaikki tekee tehtävänsä.
Työt olemme jakaneet isolle porukalle niin että kaikille jää aikaa myös nauttia tapahtumasta.
Nyt haemme organisaatiomme vahvistusta.
Jos haluat lähteä mukaan mukavaan porukkaan järjestämään yhteistä tapahtumaamme ota yhteyttä meihin ja/tai lähde Tampereelle…
JÄRJESTÄMME TAMPEREELLA la 18.2 TÄMÄN VUODEN ALOITUSPALAVERIN FHRA Tampereen kerhotallilla Hepolamminkatu 43:ssa kauden ekan Natikkapalaverin, jota seuraa saunaa ym. asiaankuuluvaa. Tapahtuma on tarkoitettu jo tähänastisissa Natikoissa hommissa olleille sekä myös niille joita kiinnostaa olla mukana 2012 tapahtumaa tekemässä. Tarjolla on sekä nestemäistä että kiinteätä ravintoa.
Aikataulu noin suurin piirtein:
Klo 15-17 Ford Nationals-asiaa.
Noin 17-22 saunaa ja asiaa sekä epäasiaa. Oma pyyhe mukaan.
Noin 22- ohjelma vapaa
TARVITSEMME:
SISÄÄNTULOVASTAAVAA
Tehtäväsi on vastata sisääntulevien autojen ja ihmisten ilmoittautuminen.
-tietojen keräys,tietojen välitys ajanottoon ja arkistointi -autojen numerointi -rahastus -neuvonta Kokoat ympärillesi porttihenkilökunnan ja annat heille valmiuden asiakaspalvelu tehtävään. Saat tehtävään koulutuksen edeltäjäsi ja valmiin ilmoittautumis systeemin käyttöösi. Toki kehität sitä halaumallasi tavalla.
Lisätietoja Tapahtumavastaava ville.sievers(at)kolumbus.fi 0400-834819
TULOSVASTAAVAA
Tehtävänasi on tulosten käsittely ja laskenta.
- välittäminen mm nettin.
-hankit palkinnot
-organisoit palkintojenjaon
Kokoat ympärillesi apujoukot. Saat tehtävään kolulutuksen edeltäjätäsi ja valmiit laskenta ohjelmat. Toki kehität sitä haluamllasi tavalla.
Lisätietoja Tapahtumavastaava ville.sievers(at)kolumbus.fi 0400-834819
KIIHDYTYSVASTAAVAA
Tehtävänäsi on hoitaa kiihdytyksen ratarutiinit. Kokoat ympärillesi apujoukot.
Toiminta aika on lauantaina noin 5h.
-vastaatte line-up jonosta
-hoidatte burnis-paikkaa
-päästätte ajajat ajamaan lähettäjän ohjeiden mukaan.
Saat tehtävään koulutuksen edeltäjältäsi Lisätietoja Kilpa-ajovastaava taisto.rajala(at)metso.com 040-8454447
MAINOSMYYJIÄ
Kaikki voivat myydä mainoksia Ford Nationals Tabloidilehteen. Mainokset näkyvät myös nettisivuilla linkkeinä, Ford Nationals DVD:llä sekä kuulutuksissa.
Ota roheasti yhteyttä tuttuihin firmoihin. Nettisivuilla näkyvät ovat jo mukana.
Myymistäsi mainoksista ansaitset 10% arvosta Ford Nationals etuja.
Voit käyttää tätä mm. ajaja maksuihin, majoitukseen tai ruokaan Ford Natinaleissa.
Ks. Liitten media kortti.
Lisätietoja Talousvastataava marko.alhola(at)kolumbus.fi 040-5476145 http://www.fordnationals.net/Ford_Natio ... i_2012.pdf
Ford - Freak Club of Finland ry
Ford Mustang Owners´ Club of Finland ry
Ford Nationals Tarvitsee sinua.
Valvoja: Ville K
Alueen säännöt
Rata-Reinojen ihan oma kalenteri ja keskustelualue race-henkisistä tapahtumista.
Rata-Reinojen ihan oma kalenteri ja keskustelualue race-henkisistä tapahtumista.
- pokkinen
- Aina äänessä
- Viestit: 1178
- Liittynyt: 02 Kesä 2009, 10:18
- Auto: Ford Transit
- Paikkakunta: Nokia
Ford Nationals Tarvitsee sinua.
- Juha -