Sivu 1/2
Mustangin huollot
Lähetetty: 18 Marras 2011, 21:23
Kirjoittaja tomppa13
Minkälainen on huoltoväli mussessa? Mitä huollot käsittää, isommat ja pienemmät huollot?
Löytyykö pääkaupunkiseudulta edullista huoltopaikkaa?
Auto on 2006 GT V8.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 19 Marras 2011, 17:05
Kirjoittaja stangrider
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 18 Tammi 2012, 13:48
Kirjoittaja stefu59
niin oliko tietoa hyvästä huoltopaikasta väli Kotka-Helsinki mullakin 2006 GT V8 Aut.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 18 Tammi 2012, 14:27
Kirjoittaja jaro55
stefu59 kirjoitti:niin oliko tietoa hyvästä huoltopaikasta väli Kotka-Helsinki mullakin 2006 GT V8 Aut.
Haminassa ainakin olis Tradeparts.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 19 Tammi 2012, 10:07
Kirjoittaja Anagonda67
SCE Egineering, Jokisuuntie 3 00560 HKI
EI ehkä halvin mutta osaa hommansa. Siellä oli omaani huollettu entisillä omistajilla ja kertoivat mielellään huoltohistoriaa kun soitin ja kysyin. Vastasivat jopa meiliin kun tarkennuksia pyysin.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 23 Tammi 2012, 21:13
Kirjoittaja tomppa13
Pari huoltopaikkaa lisää löytyi pääkaupaunkiseudulta, ensimmäinen on Michael's Garage, Espoon Muuralassa. Hoiti autooni nuo muutostyöt ainakin mallikelpoisesti.
Toinen jonka bongasin tuossa ajellessani oli Konalassa, American Service Oy.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 24 Tammi 2012, 09:53
Kirjoittaja Jones
tomppa13 kirjoitti:Pari huoltopaikkaa lisää löytyi pääkaupaunkiseudulta, ensimmäinen on Michael's Garage, Espoon Muuralassa.
Onko autosi mahdollisesti punainen? Asun tuossa vieressä ja ohimennessä olen Mustin garagen pihalla pongannut. Miihkali on enempi chevymiehiä

mitä olen hänen kanssaan jutellut ja kalusto mikä tuolla pyörii on samaa merkkiä mutta hienoa että homma hoitui myös Mustangiin.

Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 24 Tammi 2012, 19:57
Kirjoittaja tomppa13
Ei ollu punanen mun, musta löytyy... joo se oli samaan aikaan siellä sisällä kans, tais olla jonkun loimaan autocenterin tai jotain..
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 25 Tammi 2012, 08:21
Kirjoittaja Jones
Ok, onnea hankinnalle! Se punainen muuten on siellä pihassa lumikasan alla. Taisi olla Loimaan laatuauto mutta eipä löytynyt myynti-ilmoitusta enää.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 15 Maalis 2012, 20:35
Kirjoittaja tomppa13
Myös seuraavat huoltavat jenkkejä...
Jamant Oy, Espoo
Motortyme Oy, Espoo
Speceng Oy, Helsinki
Autohuolto Sundholm, Klaukkala
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 23 Maalis 2012, 17:22
Kirjoittaja stefu59
Kiitos näistä

Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 23 Maalis 2012, 21:29
Kirjoittaja ROKI
Ei tarvitse olla jenkkeihin erikoistunut korjaamo huoltaakseen mustangia. Eihän se ole yhtään sen kummempi auto, kuin muuidenkaan maiden valmistamat autot. Kierrätys rautaa ja helvetisti kierrätys muovia nämä musset ovat vain nykyään, niikuin muutki kattilat. Mussen osaa huoltaa korjaamo kuin korjaamo.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 23 Maalis 2012, 21:35
Kirjoittaja pokkinen
ROKI kirjoitti: Mussen osaa huoltaa korjaamo kuin korjaamo.
Tämä on sitten aivan totta eli komppaan ROKIA
Uudetkin Mustangit on niin selkeää tekniikkaa että jokaisen kylän "essonbaari" osaa takuulla korjata ja huoltaa autoa.
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 06 Touko 2012, 13:46
Kirjoittaja stefu59
Moro,
onko jollakin hyviä neuvoja mulla Musse GT 2006 Aut. Anti-theft system merkkivalo palaa koko ajan eikä auto lähde käyntiin joku esto siinä on päällä mutta miten sen sais kytketyy pois?
Re: Mustangin huollot
Lähetetty: 06 Touko 2012, 14:24
Kirjoittaja Pappacosworth